Wizyta Honorowej Ambasador UMK w IV LO

W dniu 20.02.2020 r. gościliśmy w IV Liceum Ogólnokształcącym Tran Thi Thien wraz z mężem Pierric La Neveu. Dzień wcześniej Pani ta odebrała z rąk Rektora UMK zaszczytny tytuł Honorowego Ambasadora UMK. Tran Thi Thien jest obywatelką Francji, ale pochodzi z Wietnamu. W 1977 r. ukończyła Wydział Prawa i Administracji UMK.

Razem z mężem działają w organizacji stowarzyszeniem Founds d’alerte contre I’Agent Orange Dioxine, której głównym celem jest pomoc ofiarom użycia przez Amerykanów broni chemicznej podczas wojny w Wietnamie (1965–75). Właśnie to zagadnienie było przedmiotem wystąpienia pani Tran Thi Thien podczas zajęć z Wiedzy o Społeczeństwie z klasą 1Bg. Potem Państwo Tran Thi Thien i Pierric La Neveu wzięli udział w lekcji Języka Francuskiego z klasą 2C.

Wizytę zakończyło spotkanie „przy tradycyjnym pączku”, zorganizowane przez Panią Dyrektor. Podczas tego spotkania podpisano list intencyjny o współpracy pomiędzy stowarzyszeniem Founds d’alerte contre I’Agent Orange Dioxine a Wydziałem Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK.

Zdjęcia