Sukcesy uczniów IV LO w roku szkolnym 2022/2023
Osiągnięcia uczniów w olimpiadach:
Nazwa olimpiady | Nagrodzeni |
Olimpiada Wiedzy o III RP | Oskar Szyszczak – finalista, klasa 4Bp |
Olimpiada Filozoficzna | Wiktoria Cedro – finalistka, klasa 3B Jakub Tomicki – finalista, klasa 2E |
XVI Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922 O niepodległość i granice Rzeczypospolitej | Filip Kosek – finalista, klasa 4Ap Maciej Kur – finalista, klasa 4Ep |
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej | Roch Kłosiński – laureat, klasa 2D |
XLIX Olimpiada Geograficzna | zakwalifikowani do etapu okręgowego: Alicja Pawelska, klasa 4Cp Zuzanna Weber, klasa 4Cp Olga Chruściel, klasa 3C Sebastian Drzewucki, klasa 3C Szymon Dombrowski*, klasa 3D *zakwalifikowany do finału ustnego |
LXXIV Olimpiada Matematyczna | zakwalifikowani do etapu okręgowego: Michael Anderson, klasa 4Ep Dorota Dzierżak, klasa 3D Jan Górski, klasa 2E Maja Hering-Zagrocka, klasa 2E Tomasz Wiśniewski, klasa 1E Jakub Zieliński, klasa 3E |
XXX Olimpiada Informatyczna | Hubert Zientara – kwalifikacja do zawodów II stopnia, klasa 3E Maciej Owczarzak* – kwalifikacja do zawodów II stopnia, klasa 2E *miejsce wśród 11. najlepszych zawodników naszego województwa w zawodach I stopnia, wyróżnienie Komitetu Głównego Olimpiady |
Olimpiada Języka Angielskiego | zakwalifikowani do etapu okręgowego: Maciej Owczarzak, klasa 2E Aleksander Pietrasiak, klasa 4Cp Mikołaj Sołtys, klasa 4Dp |
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym | zakwalifikowani do etapu okręgówego: Kinga Woźniak, klasa 3B Julian Szczepkowski, klasa 4Cp Oskar Szyszczak, klasa 4Bp Maciej Kur, klasa 4Ep |
Olimpiada Statystyczna | Marek Malicki – finalista, klasa 3E Tymoteusz Dziełak – finalista, klasa 2E |
XLIX Olimpiada Historyczna | zakwalifikowani do etapu okręgowego: Kinga Woźniak, klasa 3B Bruno Duszyński, klasa 4Cp Michael Anderson, klasa 4Ep Jakub Tomicki, klasa 2E Jakub Wałecki, klasa 2C Michał Wałecki, klasa 1C |
XXI Olimpiada Lingwistyki Matematycznej | zakwalifikowani do etapu okręgowego: Sandra Pniewska, klasa 1E |
Osiągnięcia uczniów w konkursach przedmiotowych:
Nazwa konkursu | Nagrodzeni |
Kujawsko-Pomorskie Zawody Matematyczne im. Mariana Rejewskiego | Jan Górski – laureat I miejsca, klasa 2E Jakub Zieliński*– laureat II miejsca, klasa 3E Dorota Dzierżak – laureatka II miejsca, klasa 3D Hubert Zientara – laureat III miejsca, klasa 3E Tomasz Wiśniewski – laureat I miejsca, klasa 1E Marek Malicki – finalista, klasa 3E Maciej Owczarzak – finalista, klasa 2E *laureat nagrody im. Henryka Pawłowskiego za najlepiej zredagowane rozwiązania zadań finałowych |
Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce | Antonina Jaclowiak – srebrny medal w biegu na 600 metrów, klasa 4Ap Małgorzata Głowacka – IV miejsce w biegu na 600 metrów, klasa 3A Nadia Szewczyk – brązowy medal w biegu na 200 metrów, klasa 3D |
Puchar Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas w kategorii juniorka | Antonina Jackowiak – I miejsce, klasa 4Ap |
Europejski Konkurs Statystyczny | zespół PIERNICZKI w składzie: Dorota Dzierżak, Marek Malicki, Maria Turbak – I miejsce w grupie wiekowej |
Toruńsko-Inowrocławska Liga Debat | Drużyna w składzie: Emilia Rygielska, klasa 4Ap Kinga Woźniak, klasa 3B Aleksander Pietrasiak, klasa 4Cp Oskar Szyszczak, klasa 4Bp, Maciej Kur, klasa 4Ep Filip Kosek, klasa 4Ap uzyskała I miejsce |
Konkurs Matematyczny im. prof. Stefana Banacha | Jan Górski – I miejsce w zawodach indywidualnych, klasa 2E Jakub Snochowski – II miejsce, klasa 1E Jakub Choczyński – II miejsce, klasa 1E Tymoteusz Dziełak – III miejsce, klasa 2E Michał Bartkiewicz – finalista, klasa 1E Tymoteusz Dziełak – finalista, klasa 2E Maja Hering-Zagrocka – finalistka, klasa 2E Zuzanna Kamińska – finalistka, klasa 2E Hubert Makowski – finalista, klasa 1D Kamil Tamoń – finalista, klasa 2D |
Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego | Oskar Szyszczak – laureat, klasa 4Bp |
X Międzynarodowy turniej pod Wawelem w akrobatyce sportowej, skokach na ścieżce i trampolinie | Paulina Gawełek – III miejsce w klasie mistrzowskiej w kategorii skoki na trampolinie, klasa 4Cp |
XX edycja Miejskiego Konkursu Historycznego ,,Dzieje Torunia” | Weronika Giedrys – finalistka, klasa 2E Jakub Masłowski – finalista, klasa 4Ep |
Fyziklani 2023 | Drużyna ,,Kosy Kościuszki” w składzie: Wiktor Lewandowski, klasa 4Ep Wiktor Nowicki, klasa 3E Dominika Pik, klasa 4Ep Natalia Waśkiewicz, klasa 4Dp Tymoteusz Żorański, klasa 4Dp zajęła 37. miejsce w kategorii wiekowej A (na 93 drużyny startujące w tej kategorii) Drużyna ,,Quarter Quarks” w składzie: Tymoteusz Dziełak, klasa 2E Marek Malicki, klasa 3E Paweł Osmański, klasa 4Ep Hubert Pochłopień, klasa 3E Hubert Zientara, klasa 3E zajęła 15. miejsce w kategorii wiekowej B (na 74 drużyny startujące w tej kategorii) |
VII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego | Maciej Owczarzak – finalista, klasa 2E Hanna Sadecka – finalistka, klasa 4Dp Mikołaj Sołtys – finalista, klasa 4Dp |
XLIV Konkurs Uczniowskich Prac z Matematyki | Jakub Zieliński – brązowy medal, klasa 3E |
Stypendia uczniów w roku szkolnym 2022/2023:
Nazwa Stypendium | Nagrodzeni |
Stypendium Ministra Edukacji i Nauki za rok szkolny 2021/2022 | Miłosz Konopacki, absolwent Michael Anderson, klasa 4Ep Filip Kosek, klasa 4Ap Marek Malicki, klasa 3E |
Stypendium Prezesa Rady Ministrów | Alicja Pawelska, klasa 4Cp |
Prymus Pomorza i Kujaw | 41 uczniów IV LO |
Humaniści na Start | 20 uczniów IV LO |
Osiągnięcia olimpijskie w roku szkolnym 2021/2022 (uzupełniane wraz z napływem informacji o sukcesach – jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa!)
Nazwa olimpiady | Uczniowie w etapie okręgowym | Uczniowie w etapie centralnym | Opiekun |
---|---|---|---|
LI Olimpiada Biologiczna | Zofia Hrynkiewicz Filip Kosek | Marlena Zielińska | |
Olimpiada Fizyczna | Hubert Pochłopień Michał Krajewski | Michał Krajewski (finalista) | Maciej Wiśniewski |
Olimpiada Geograficzna | Kamil Rożej Zuzanna Weber | Inka Strzyżewska Pietrucień | |
Olimpiada Historyczna | Michael Anderson Julian Szczepkowski Mikołaj Trzebuchowski Konrad Łukaszewski Oliwia Rokicka Kinga Woźniak | Julian Szczepkowski (laureat) | Renata Adamczyk Nowak Gabriela Potocka |
XXIX Olimpiada Informatyczna | Maciej Kowalski | Jerzy Szymański | |
46 Olimpiada Języka Angielskiego | Ewa Gralewska Emilia Rygielska Aleksander Pietrasiak Michael Anderson | Aleksander Pietrasiak (laureat) Emilia Rygielska (finalistka) Michael Anderson (finalista) | Krzysztof Hennig Joanna Brodzińska Michalak Aleksandra Romanek Magdalena Klebs-Jaranowska |
XLV Olimpiada Języka Francuskiego | Franciszek Kotas (finalista) Lidia Strzelecka (laureatka) Marcel Szerszeń (laureat) Iga Różnowicz (laureatka) | Ewa Werner Joanna Stępak | |
Olimpiada Języka Niemieckiego | Miłosz Konopacki (laureat I miejsca) | Anna Tatara | |
XX Olimpiada Lingwistyki Matematycznej | Zofia Nocna | Bartosz Szumny Elżbieta Pławińska-Podkrólewicz | |
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…” | Filip Kosek | Filip Kosek (finalista) | Renata Adamczyk Nowak |
LXXIII Olimpiada Matematyczna | Michael Anderson Hanna Makowska Jakub Zieliński | Agnieszka Krause Kamil Palusiński Magdalena Wysokińska-Pliszka Danuta Rozpłoch- Nowakowska | |
XV Olimpiada Przedsiębiorczości | Michael Anderson Konrad Bednarek Oliwier Filipowicz Maciej Kur Wiktor Nowicki Aleksander Pietrasiak Jan Sobków Tomasz Wiśniewski Artur Zgliczyński | Andrzej Czyżewski | |
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej | Zuzanna Borkowska Marta Kurczewska | Marlena Zielińska | |
XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej | Konrad Bednarek | Andrzej Czyżewski | |
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych – sekcja weterynaria | Julia Drzazga | Małgorzata Białek | |
Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej | Hubert Chościński | Iwona Dubiel, Krzysztof Czarkowsk | |
Olimpiada Wiedzy o Mózgu | Amelia Dominiak Julia Lewandowska Emilia Rygielska | Marlena Zielińska | |
Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym | Julian Szczepkowski | Daniel Biesiada | |
Olimpiada Wiedzy o Żywności i Żywieniu | Nela Hasse | Aneta Dubai | |
Olimpiada znajomości Afryki | Konrad Łukaszewski | Iwona Dubiel |
Stypendia i inne nagrody w roku szkolnym 2021/2022
Nazwa nagrody | Nagrodzeni |
---|---|
Stypendium Prezydenta Miasta Torunia „Toruński Omnibus” | Maciej Owczarzak Mateusz kaczorek Igor Kochanowski Matylda Sobczak Miłosz Konopacki Maja Hering-Zagrodzka Filip Kosek Jakub Kozakiewicz Roch Kłosiński Paulina Grochowska Zofia Korolko Jan Radkiewicz Bianka Robaczewska Alicja Firmanty Julian Szczepkowski Jan Górski Łukasz Głuchowski |
Nagroda Prezydenta Miasta Torunia dla absolwentów | Miłosz Kurtysiak Makary Romanowski-Korać |
Osiągnięcia olimpijskie w roku szkolnym 2020/2021
Nazwa olimpiady | Imię i nazwisko ucznia | Uzyskany tytuł | Imię i nazwisko nauczyciela (opiekuna) |
---|---|---|---|
Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego | Matylda Sobczak | Finalista | Agnieszka Bandrowska |
Ogólnopolska Olimpiada Języka Niemieckiego | Miłosz Konopacki | Laureat | Anna Tatara |
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna | Matylda Sobczak | Laureat | Gabriela Potocka |
Ogólnopolska Olimpiada Historyczna | Julian Szczepkowski | Finalista | Renata Adamczyk-Nowak |
Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” | Filip Kosek | Laureat | Renata Adamczyk-Nowak |
Olimpiada Fizyczna | Marcin Welter | Laureat | Maciej Wiśniewski |
Olimpiada Fizyczna | Miłosz Kurtysiak | Finalista | Jacek Hirsch |
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego | Makary Romanowski-Korać | Laureat | Marta Gessek |
Olimpiada Matematyczna | Marcin Welter | Finalista | Agnieszka Krause |
Olimpiada Lingwistyki Matematycznej | Anna Zalfersso-Jundziło | Finalista | Agnieszka Krause |
Olimpiada Statystyczna | Michael Anderson | Finalista | Bartosz Szumny |
Olimpiada Teologii Katolickiej | Makary Romanowski-Korać | Finalista | Robert Schmelter |
Bieżące sukcesy:
Zawody okręgowe Olimpiady Geograficznej
W sobotę 10 lutego i niedzielę 11 lutego 2024 r. na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK odbyły się zawody okręgowe jubileuszowej L Olimpiady Geograficznej. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Adamska z kl. 2C, Maciej Brauze i Natalia Rutkowska…
Olimpiada Przedsiębiorczości w IV LO
Komitet główny Olimpiady Przedsiębiorczości ogłosił wyniki eliminacji szkolnych. Michał Kur i Kacper Kożuchowski, uczniowie klasy 3D i 3E naszej szkoły, zostali zakwalifikowani do zawodów okręgowych olimpiady, które odbędą się 7 marca 2024 w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Gratulujemy i trzymamy…
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
W piątek 11 stycznia 2024 r. w WSG w Bydgoszczy odbyły się zawody okręgowe XXXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Do grona uczestników tego etapu OWE zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Kacper Kożuchowski z klasy 3E. Trzymamy kciuki za awans do kolejnego…
Złoto szachistów w Mistrzostwach Torunia Szkół
Reprezentacja IV LO w składzie: Artur Talkowski, Maciej Owczarzak, Patryk Barcikowski i Patrycja Prusakiewicz zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Torunia Szkół w szachach, tzw. Licealiadzie Młodzieży. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi w gronie czternastu drużyn, zdobywając 12 pkt. Kolejne miejsca…
Olimpiada ZUSowa
W środę 28 listopada 2023 roku odbył się w naszej szkole I etap Ogólnopolskiej Olimpiady „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”. Najlepsze wyniki uzyskały: Anna Kotas, Jagoda Karnażycka i Natalia Rutkowska – wszystkie z klasy 3C. Cała trójka będzie reprezentowała…