13 CZERWCA: Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak | Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze

Polski serial kryminalny „Kolory zła; Czerwień” wg powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak był w ubiegłym tygodniu najczęściej oglądaną nieanglojęzyczną produkcją Netflixa. Oprócz Polski trafił do tzw. topki m.in. w Brazylii, Argentynie, Chile, Paragwaju i Wenezueli. W USA ustąpił miejsca tylko superprodukcji „Atlas” (z Jennifer Lopez w roli głównej). Widzowie na całym świecie oglądali „Czerwień” przez 32 mln godzin (dane za okres 27 maja – 2 czerwca).

Dlaczego o tym informujemy? Ponieważ Małgorzata Oliwia Sobczak, autorka powieściowej trylogii „Kolory zła” („Czerwień”, „Czerń” i „Biel”) w czwartek 13 czerwca odwiedzi Toruń. Będzie kolejnym gościem Festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze. W Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje swoją najnowszą powieść – „Żółć”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturoznawczyni i dziennikarka. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe dotychczasowe życie. Autorka poruszających postmodernistycznej baśni dla dzieci „Mali, Boli i Królowa Mrozu”, powieści obyczajowej „Ona i dom, który tańczy”, bestsellerowej trylogii (sprzedano ponad 100 tys. egzemplarzy) Kolory zła („Czerwień”, „Czerń” i „Biel”) oraz serii Granice ryzyka, na którą składają się trzy powieści: „Szelest”, „Szum” i „Szrama”.