Warsztaty literackie z Ryszardem Ćwirlejem i Anną Zborowską

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele,

zapraszamy na warsztaty literackie organizowane przez mistrza kryminału Ryszarda Ćwirleja oraz laureatki konkursów literackich Anny Zborowskiej, które odbędą się 30 września br. od godz. 16:00 do 18:00.

Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pisania dobrych historii, cechy charakterystyczne kryminału oraz podejmą próby literackie pod okiem Ryszarda Ćwirleja. Anna Zborowska z kolei zapozna młodzież ze sztuką pisania krótszych form prozatorskich, co może okazać się przydatną umiejętnością na maturze.

Ryszard Ćwirlej – pisarz, reportażysta, dziennikarz i wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od 1995 roku był reportem i dziennikarzem w TVP Katowice, a następnie w stacji TVP Poznań. W latach 2010-2016 pełnił funkcję zastępcy Redaktora Naczelnego poznańskiego Radia Merkury. Przez krytyków uznawany za twórcę nowego gatunku literackiego – „kryminału neomilicyjnego”. W 2015 roku jego powieść „Błyskawiczna wypłata” otrzymała nagrodę Kryminalnej Piły dla najlepszej miejskiej powieści kryminalne 2014 roku. W 2017 roku książka „Milczenie jest Srebrem” otrzymała nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru, a w 2018 roku powieść „Tylko umarli wiedzą” nagrodzono podwójnie, nagrodą Wielkiego Kalibru przyznawaną przez jurorów oraz nagrodą Czytelników Wileckiego Kalibru.

Anna Zborowska – laureatka licznych konkursów literackich na opowiadanie, m.in. Nagrody Głównej w Konkursie „Krajobrazy Słowa 2020”, Prozatorów Zachodniopomorskich oraz sześciokrotnie Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Lipa” pod przewodnictwem Tomasza Jastruna.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną. Do zobaczenia!

Z pozdrowieniami
Biuro Informacji i Promocji 
WNPiD UAM

źródło:

https://wnpid.amu.edu.pl/strona-glowna/kalendarz-wydarzen/wydarzenia/warsztaty-pisarskie-na-wnpid