Mecz koszykówki U.S. Army – I & IV LO Toruń

W piątek 19 kwietnia gościliśmy w naszej szkole grupę żołnierzy amerykańskich z batalionu stacjonującego w Toruniu oraz drużynę koszykarek z I LO, które wywalczyły pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa. Czwarte Liceum Ogólnokształcące reprezentowali uczniowie, którzy zdobyli brązowy medal Mistrzostw Torunia.  Na hali sportowej spotkały się drużyna amerykańska oraz mieszana drużyna polska (I LO i IV LO). Cztery kwarty zaciętej walki zakończyły się zwycięstwem uczniów 54:52!

Całe wydarzenie zostało profesjonalnie przygotowane i brawurowo przeprowadzone przez Stefana Juhnke i Gustawa Koreckiego z klasy 3E, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem przez gości i całą widownię. Były odegrane hymny narodowe, cheerleaderki, konkurs rzutów za trzy punkty, konkurs rzutów z połowy boiska, a wszystko zakończyło się meczem integracyjnym pomiędzy drużynami polsko- amerykańskimi.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację meczu!

Opiekunami byli pan prof. M. Nowak i pani prof. A. Romanek.