25 STYCZNIA: Spotkanie autorskie Beaty Poczwardowskiej

Toruński Klub Poetów zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z poezją. 25 stycznia wiersze Beaty Poczwardowskiej zaprezentuje Patrycja Zakrzewska. Wieczór uświetni występ Krystiana Wierzchowskiego (muzyka i śpiew) oraz ekspozycja malarstwa Lidii Dragon.

Spotkanie w Książnicy Kopernikańskiej poprowadzi Daria Danuta Lisiecka. Początek o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/679601994331475

Beata Poczwardowska opublikowała kilkanaście tomików poetyckich, w tym prozę poetycką i bajki. Pisze wstępy i posłowia, a także – pod pseudonimem Kalina Jaska – felietony i artykuły. Należy do Grupy Literycznej Na Krechę, Lipnowskiej Grupy Literackiej i grupy literacko-artystycznej Horyzonty.

Jest współzałożycielką Toruńskiego Klubu Poetów działającego przy Książnicy Kopernikańskiej oraz współtwórczynią grupy artystycznej Atelier Toruń (agAT), z którą organizowała spotkania autorskie oraz Konkurs im. Grzegorza Ciechowskiego „Obywatel Słowa” (grupa rozpadła się w 2023).

Wiosną 2023 wspólnie z Dariuszem Chrobakiem utworzyła Atelier mansardy Artystycznej (dAmA). Jest sekretarzem i redaktorem ogólnopolskiego i międzynarodowego kwartalnika artystyczno-literackiego „Ypsilon”. Zasiada w jury ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży „Potyczki wierszowane” oraz międzynarodowego konkursu na Polonijnego Artystę Roku „Kreatorzy uczuć i wyobraźni”.