Konkurs „PhysicsBrawlOnline”

W środę, 22 listopada nasi uczniowie brali udział w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym PysicsBrawlOnline”, organizowanym przez Uniwersytet Karola w Pradze. .

W zawodach uczestniczyło 1260 zespołów z całego świata. Polegały one na zespołowej rywalizacji w szybkości rozwiązywania zadań z fizyki.

Drużyna  ” ( U + IV ) LO” w składzie: Marek Malicki, Hubert Pochłopień i Hubert Zientara (wszyscy z klasy 4E) oraz Mateusz Kwietniewski i Bartosz Łakomy  (ULO) zajęła 1. miejsce w Polsce i  25. w klasyfikacji międzynarodowej w kategorii wiekowej A.

W tej samej kategorii wiekowej  drużyna „Latamito” w składzie: Michał Bartkiewicz (2E), Dorota Dzierżak (4D), Oliwia Gamańska (4D), Krystian Wiśniewski (4E) i Tadeusz Zaremba (4E), zajęła 5. miejsce w Polsce i 116.w klasyfikacji międzynarodowej.

Natomiast drużyna „FC Talarki” w składzie  Gustaw Korecki (3E), Michał Lubański (4E), Wiktor Nowicki (4E), Tomasz Wirski (3E), Kacper Zabojski (4E) zajęła 6 miejsce w Polsce i 167. w klasyfikacji międzynarodowej.

W kategorii wiekowej C startowała drużyna „Bierzesz_Podstawiasz_i_Masz” w składzie  Malwina Boniecka, Szymon Klarkowski, Mateusz Jabłoński, Veronika Sliusarenko, Jakub Snochowski (wszyscy 2E), która zajęła 3. miejsce w kraju i 79. w klasyfikacji międzynarodowej.