Młodzież i nauczyciele z IV LO na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Uczniowie klas biologiczno-chemicznych „medycznych” (z klasy 3 Ap: Zofia Hrynkiewicz, Marta Kurczewska, Julia Szerszunowicz, z klasy 3 Ag: Dagmara Szpila, z klasy 2A: Milena Kossarzecka, Kamil Szymański) oraz prof. Marlena Zielińska i prof. Lilla Nierychlewska uczestniczą w Projekcie „Nauka to ludzie” realizowanym przez Gdański Uniwersytet Medyczny.

To wielki sukces naszych uczniów, gdyż na 15 osób z całej Polski z naszej szkoły dostało się aż 6 uczniów. Nasze nauczycielki są jedynymi z województwa kujawsko-pomorskiego.

To niezwykle cenny projekt trwający kilka miesięcy stwarzający możliwość poznania świata nauki i medycyny.

Uczestnicy projektu mają możliwość uczestniczenia w ciekawych wykładach i fascynujących warsztatach, porozmawiania z lekarzami klinicystami różnych specjalizacji.

Uczniowie dzięki udziałowi w programie poznają wiele możliwości studiowania na różnych kierunkach biomedycznych. Podczas pobytu na GUMedzie mogą poczuć się jak studenci medycyny, przyszli lekarze, co niewątpliwie przyczyni się do rozwijania w nich medycznej pasji.