Erasmus+ Youth & Economy – spotkanie w Toruniu

Program Erasmus+ Youth&Economy w naszej szkole powoli dobiega końca. Wspólnie spędzony tydzień w Polsce już za nami, ale wspomnienia nadal są żywe.

Gości przywitaliśmy wieczorem w niedzielę (27.03). W poniedziałek (28.03) spotkanie inauguracyjne poprowadzili pani dyrektor Małgorzata Białek i Maciej Szalaty (3Eg). Potem szalona wycieczka rowerowa na Barbarkę, gry, zabawy, ognisko i podchody – pogoda dopisała, humory również!

We wtorek wielki dzień – konferencja „Idea przedsiębiorczości – wczoraj i dziś” zorganizowana na WNEiZ w Toruniu – wzięły w niej udział szkoły z Inowrocławia, Włocławka i Torunia.  Podczas konferencji podsumowaliśmy naszą trzyletnią pracę: oglądaliśmy prezentacje projektów, prac i spotów reklamowych szkół; wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Michała Polasika o rynkach elektronicznych i zwiedzaliśmy miasteczko uniwersyteckie.

W środę (30.03) graliśmy w grę Business Play, którą poprowadzili trenerzy kompetencji interpersonalnych w biznesie, państwo Agnieszka i Tomasz Radkiewiczowie (DZIĘKUJEMY !!!). Gra była symulacją przedsiębiorczości – zakładaliśmy fikcyjne biznesy i uczyliśmy się jak zarabiać pieniądze, lub je tracić (sic!). Tego dnia odwiedzili nas też pan Adrian Mól, zastępca prezydenta Torunia oraz pani Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji UMT.

W czwartek (31.03) pojechaliśmy do Warszawy zwiedzaliśmy Starówkę i byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego – wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni z wyprawy.

W piątek (01.04) do południa odrobina oddechu, a wieczorem kolacja pożegnalna z prezentacją narodowych potraw z Niemiec, Francji i Polski. Nie zabrakło też zabaw, tańców i wspólnego karaoke!

W sobotę (02.04) żegnaliśmy się ze łzami w oczach. Kochani przyjaciele z Francji i Niemiec, do szybkiego zobaczenia gdzieś, kiedyś, w naszej Europie!  Będziemy za wami tęsknić.

Wszystkie zdjęcia znajdziecie w galerii szkolnej Przejdź