Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

 

Drodzy nauczyciele i uczniowie, 

 z przyjemnością witam wszystkich w nowym roku szkolnym 2021/2022. Nareszcie możemy spotkać się w szkole, odnowić nieco nadszarpnięte więzi oraz kontynuować naukę i pracę w bezpośrednim kontakcie, tak ważnym w procesie dydaktycznym. 

 Mam nadzieję, że wszyscy odpoczęliśmy w czasie wakacji i jesteśmy gotowi do pracy.

Szczególnie serdecznie witam uczniów klas I, którzy rozpoczynają naukę. Zapewniam Was, że możecie liczyć na wsparcie nauczycieli i starszych kolegów, co jest tradycją naszej Szkoły. Życzę Wam powodzenia i jestem przekonana, że pomyślnie rozpoczniecie ten etap edukacji i swoją przygodę z „czwórką”. Życzę, by był to czas rozwoju, dojrzewania, przyjaźni i ciekawych doświadczeń.

Pamiętajmy też, że żyjemy i pracujemy w trudniejszych warunkach ciągle trwającej epidemii. Wymaga to od nas szczególnej uwagi i odpowiedzialności. Przygotowaliśmy szereg środków i procedur, których trzeba przestrzegać, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym. Bardzo proszę, byście się z nimi zapoznali
i stosowali je w szkolnej codzienności.

Raz jeszcze serdecznie witam wszystkich i życzę owocnej oraz bezpiecznej pracy w nowym roku szkolnym.

Małgorzata Białek 
Dyrektor IV LO w Toruniu

 W czasie uroczystości rozpoczęcia w klasach 3 po gimnazjum rozdane zostały medale Primus Inter Pares dla absolwentów tegorocznych ale również dla absolwentów
z zeszłego rocznika. Podczas rozpoczęcia dla klas pierwszych odbyło się ślubowanie. 

Uroczystość dla klas 3 i 2 prowadzili Milena Kossarzecka i Maksymilian Syska-Lisicki z klasy 2Ap, której wychowawcą jest pani prof. Joanna Brodzińska-Michalak.

W zorganizowanie rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 była zaangażowana również klasa 3Bp, której wychowawcą jest pani prof. Anna Schmelter. Uroczystość
dla klas pierwszych poprowadzili Julia Wojtasik i Adrian Mamroł.

Uczniowie klasy 3Bp przygotowali część artystyczną, którą prezentowali wszystkim klasom naszej Szkoły. Oskar Szyszczak zaśpiewał piosenkę Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam gdzie byłem”, a w scence wystąpiły Agnieszka Nowicka, Karolina Mikut, Wiktoria Waszczuk, Agata Cebula, Julia Wełnowska, Ania Derdowska, Zofia Kokot oraz Maja Kluska, która zaintonowała również Hymn państwowy.

Dziękujemy klasom 2Ap, 3Bp oraz ich wychowawcom za wspaniałe przygotowanie uroczystości. 

Wszystkie zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii szkolnej. Przejdź