Najlepsi Stypendyści Marszałka

Z ogromną przyjemnością informuję o wielkim sukcesie  uczniów IV LO w Toruniu. Otóż Marcin Welter z klasy 3e oraz Marek Malicki z klasy 1e uzyskali tytuły najlepszych stypendystów marszałkowskich projektów „Prymus Pomorza I Kujaw” i „Humaniści na start”. 10 czerwca z najlepszymi stypendystami spotkali się marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego Elżbieta Piniewska i członek zarządu Sławomir Kopyść.

– Stypendia są podziękowaniem za Wasze pracowitość i zaangażowanie oraz inwestycją w Wasz dalszy rozwój. Gratuluję wspaniałych osiągnięć i życzę sobie, aby nigdy nie zabrakło tak ambitnych i kreatywnych osób, bo to właśnie Wy jesteście przyszłością naszego regionu – mówił marszałek Piotr Całbecki.

– Giovanni Pico della Mirandola mówił, że człowiek jest kowalem swojego losu. Cieszę się, że potraficie kształtować swoją osobowość, bazując na wiedzy i wrażliwości. Jesteście kreatywni, żądni wiedzy, ale też niepokorni. Szukajcie nowych rozwiązań, bo świat stoi przed Wami otworem – podkreśliła przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska.

– Ważne jest, żeby w świecie zafascynowania techniką i naukami ścisłymi, dostrzegać i doceniać dokonania humanistów. Dzisiejsze spotkanie to także moment na podziękowania Waszym nauczycielom, którzy pomogli otworzyć Wam pozamykane furtki i znaleźć drogi do poznania dobrego i pięknego świata – dodał członek zarządu Sławomir Kopyść.

Serdecznie Wam GRATULUJĘ

zdjęcia:  fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

link do artykułu o stypendystach: https://www.kujawsko-pomorskie.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/37280-najlepsi-humanisci-w-urzedzie-marszalkowskim#tm-top