E-DZIEŃ OTWARTY W IV LO „NOWA NADZIEJA”

E-DZIEŃ OTWARTY W IV LO "NOWA NADZIEJA"

16 maja 2020 w godz 9.30 - 12.00 wbrew wszelkim przeciwnościom na niebie i ziemi (COVID-19)  postanowiliśmy zorganizować Dzień Otwarty w “Czwórce”. Tej imprezy w kalendarzu szkolnym przecież nie może zabraknąć. Już w kwietniu 2020 uczniowie i nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu zaczęli pracę nad nowatorskim projektem.

Zaprosiliśmy uczestników na serwer Discord oraz na zwiedzanie w Minecraft. Tutaj też pojawiły się linki.

W tym roku Dzień Otwarty w budynku szkoły został odwołany, ale ponieważ prawie cała aktywność szkoły ‘przeniosła się do Internetu’ przez zdalne nauczanie, organizatorzy imprezy postanowili zrobić to samo. Dzień Otwarty odbędzie się w maju z wykorzystaniem dwóch powszechnie znanych narzędzi: DISCORD (aplikacji obsługującej VOIP) i gry MINECRAFT, w której budować można prawie wszystko.

Zamiast corocznych plenerów tematycznych w budynku szkoły, nasi goście, ósmoklasiści i ich rodzice będą mogli zwiedzić cały teren szkoły odwzorowany w MINECRAFT i połączyć się głosowo z uczniami i nauczycielami IV LO.

MINECRAFT

Zbudowaliśmy teren szkoły wzdłuż ulic Warszawskiej (z kamienicami włącznie), Poniatowskiego i Św. Jakuba. To ogromny projekt pochłaniający wiele godzin intensywnej pracy.

W budynku szkolnym powstały wszystkie pomieszczenia wraz z wyposażeniem (tablice, ławki, szafki, kwiaty, telewizory, rzutniki, komputery, czy rolety). Jest sekretariat, a Pani Dyrektor Małgorzata Białek siedzi za biurkiem w swoim gabinecie. Mamy figurki wielu pracowników szkoły, zwiedzając szkołę w świecie MINECRAFT’a napotkacie pracujących tam nauczycieli w klasach, lub ‘dyżurujących’ na korytarzach. Nie zapomnieliśmy nawet o szatniach, czy sklepiku szkolnym, w którym sprzedaje nasza  ‘Pani Justynka’.  

W wirtualnej szkole czeka na was wiele dodatkowych atrakcji. Podczas otwarcia zapraszamy na pokaz fajerwerków, na boisku szkolnym można grać w kosza i skakać w dal. 

Znajdziecie też miejsce do gry w juggera. Będą wycieczki z przewodnikiem po szkole, jest nawet wersja wycieczki po szkole w “łódce” (sic!). A jeśli będziesz musiał chwilę poczekać w kolejce na wszystkie te atrakcje, możesz spędzić czas podróżując tramwajem po ul. Warszawskiej, lub zwiedzać kamienice i budynki wokół szkoły. 

Zgodnie ze szkolną tradycją nie zapomnieliśmy o plenerze tematycznym, pierwotnie planowaliśmy plener filmowy, jednak gdy zamknięto wszystkie szkoły, stworzyliśmy dla was w Minecrafcie kroczące pojazdy bojowe AT-AT i statki kosmiczne z Gwiezdnych Wojen - również te możecie zwiedzać od środka! 

DISCORD

 W tym samym czasie na specjalnie stworzonym serwerze DISCORD będziecie mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami IV Liceum. Będziemy czekać na wasze pytania. Dowiecie się wszystkiego o każdym interesującym was profilu, a uczniowie opowiedzą wam dlaczego warto spędzić z nami 4 lata. 

ZALETY PROJEKTU

Dla uczniów tworzenie samego projektu to same zalety edukacyjne - to nauka w czystej postaci, a jednocześnie wspólna wielka zabawa - takie właśnie jest nasze życie w ‘Czwórce’. Uczniowie uczą się współpracy w grupie, wspólnego rozwiązywania wielu problemów, negocjowania, rozwijania wyobraźni przestrzennej. Pracując przy tym projekcie w praktyce wykorzystujemy elementy matematyki, fizyki, informatyki, elektroniki, geografii, czy umiejętności architektonicznych. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nasz e-Dzień Otwarty już 16 maja 2020 w godzinach 9.30 - 12.00. Jesteśmy przekonani, że będzie to dla was cenny czas, w którym odpowiemy na wasze pytania i zachęcimy was do wyboru naszej szkoły. A wszystko to zrobicie bez wychodzenia z domu, wystarczy, że zainstalujecie DISCORD i MINECRAFT (dla osób, które nie znają tych aplikacji na stronie dostępne będą wszystkie niezbędne instruktaże).

ZAPRASZAMY!

Nasz projekt Szkoła w MINECRAFCIE nadal trwa!!!

Chcesz wejść i zwiedzić naszą szkołę?

Przejdź