Staramy się o tytuł 'Szkoły Humanitarnej’

Nasza szkoła rozpoczęła w tym roku realizację projektu organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną „Szkoła Humanitarna” Celem projektu jest otrzymanie tytułu Szkoły Humanitarnej.

Szkoła Humanitarna to program, w którym chcemy kształtować postawy otwartości, szacunku, osobistego zaangażowania, a także gotowości do ustawicznego uczenia się i zadawania sobie pytań „dlaczego?” „czy na pewno?”, „a co jeśli…?”. To czas na uświadomienie sobie istnienia globalnych współzależności, poznania ich i zauważania w codziennym życiu i codziennych wyborach. To przestrzeń na dyskusję o ważnych społecznie tematach, ale także na przyjrzenie się temu, jak media kształtują nasze wyobrażenie o świecie i postrzeganie innych oraz jak nasz język wpływa na rzeczywistość. Wierzymy, że program pozwoli wyrobić w sobie nawyk uważności na język, którym się posługujemy. Szkoła Humanitarna rozpoczyna (niekończącą się) przygodę z krytycznym myśleniem i sprawi, że wiele rzeczy już nigdy nie będzie takie samo.

W ramach projektu będziemy brać udział w webinariach, kursach e-learningowych, warsztatach oraz debatować w ramach Refleksyjnego Klubu Online. Zorganizujemy dla uczniów naszej szkoły noc filmową, konkurs „Czy znasz DNA swojego telefonu?”, wielkoformatową grę „Reporterki i Reporterzy na globalnym Południu” oraz „World Cafe” i wiele innych niespodzianek.

Projekt koordynują p. prof Iwona Dubiel i p. prof Magdalena Klebs-Jaranowska oraz grupy wybranych uczniów z klasy 1Ep i 1 Bg