Wyjazd do Filadelfii cd.

W niedzielę uczniowie z Torunia oraz ich amerykańscy gospodarze spędzili w Nowym Jorku. Pomimo pochmurnej a potem deszczowej aury, udało się zobaczyć wiele znanych miejsc - od Statuy Wolności przez Central Park i Times Square.

W poniedziałek gościmy w murach Northeast High School uczestnicząc w zajęciach razem z gospodarzami.

We wtorek 22 października 2019 uczniowie i nauczyciele IV LO gościli u burmistrza Filadelfii.
Po wizycie w City Hall kolejnym punktem programu był wjazd na 57 piętro wieżowca (One Liberty Observation Deck) i panorama miasta z góry.

Program dnia zakończył pobyt w Reading Terminal Market. W tej hali targowej znajdują się stoiska i bary z jedzeniem z wszystkich stron świata.

W czwartek w Filadelfii uczniowie 4 LO i ich amerykańscy gospodarze uczestniczyli w dniu historycznym. Po przyjeździe do centrum zwiedzili dom-muzeum Tadeusza Kościuszki. Patron naszej szkoły mieszkał w nim w trakcie pobytu w Filadelfii.

Następnie wszyscy udali się na spacer po zabytkowym centrum i bulwarach na terenie starego portu. Program dopołudniowy zakończyło spotkanie i lunch w Polsko-Amerykańskim Centrum Kultury. Zwiedzanie zakończono w Muzeum Rewolucji Amerykańskiej.

Uczestnicy wymiany z Northeast HS w Filadelfii niedzielę i poniedziałek spędzili na zwiedzaniu Waszyngtonu.

W programie była najstarsza część miasta Georgetown oraz National Mall - główna promenada stolicy USA od Kapitolu do Obelisku Waszyngtona.

We wtorek pożegnanie z amerykańskimi przyjaciółmi i powrót do kraju.