Stypendia PASJOPOLIS

Od 05 września do 02 października br. trwa nabór wniosków do piątej edycji Programu Stypendialnego PASJOPOLIS. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zdobyć stypendia 4500 zł na realizację pasji oraz granty na realizację projektów o wartości 4000 zł.

W Programie PASJOPOLIS mogą brać udział wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zTorunia, Poznania, Łodzi, Tczewa, Zielonej Góry oraz Słupska. Organizatorem programu jest Fundacja Platon im. Kuby Rumińskiego oraz firma Apator S.A. Program stypendialny PASJOPOLIS został laureatem ogólnopolskiego konkursu “Dobre Stypendia” w kategorii Lokalne.

W sumie na przestrzeni 5 lat udało nam się już wesprzeć blisko 100 osób w rozwoju swoich pasji. W naszych działaniach w ramach PASJOPOLIS staramy się wspierać ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, którzy potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą tę pasję rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, że pasji nie da się ocenić w szkolnej, pięciostopniowej skali. Dlatego chcemy pomagać marzeniom, które po prostu często nie mieszczą się w szkolnych statystykach, mówi Janek Świerkowski, koordynator programu.

Dodatkowe informacje o programie oraz niezbędne dokumenty znajdą Państwo na stronie www.pasjopolis.pl. Wszelkie pytania proszę kierować na adres: joanna@fundacjaplaton.org. Wnioski stypendialne uczniowie składają indywidualnie.14