Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach

W dniach 29 maja – 1 czerwca 2014r. w Szklarskiej Porębie odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. W tym prestiżowym turnieju udział wzięły 23 utytułowane drużyny – medaliści zawodów na szczeblu wojewódzkim. Będąc zarówno złotymi medalistami Mistrzostw Torunia, jak i Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego po raz pierwszy w ponad 70-letniej historii naszej szkoły wystąpiliśmy w tym wielkim turnieju. Po zaciętej, 11-rundowej walce drużyna IV LO w składzie: Kacper Drozdowski (IIIe), Tomasz Czarkowski (Ie), Marcin Koźliński (IIe), Tomasz Dziawgo (IIIc) oraz Zofia Wodzyńska (IIIe) zajęła wysokie 8 miejsce z dorobkiem 5 zwycięstw i 2 remisów. Mistrzem Polski została drużyna XIX LO w Warszawie, przed I LO w Gorzowie Wielkopolskim oraz I LO w Suwałkach.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kacper Drozdowski, który wygrał wszystkie 11 partii i zdobył srebrny medal na I szachownicy. Występ naszej drużyny na pewno okazał się bardzo pozytywnym debiutem w zawodach tej rangi. Liczymy na to, że w naszej szkole pojawiać się będą kolejne pokolenia szachistów, które skutecznie zastąpią odchodzących zawodników i z powodzeniem nawiążą do dotychczasowych osiągnięć. Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor za umożliwienie nam tego wyjazdu oraz p. Małgorzacie Petrowskiej za opiekę nad naszą drużyną.