Nasi szachiści najlepsi w województwie

Dnia 20 stycznia 2014r. w Bydgoszczy odbyła się Kujawsko-Pomorska Licealiada w Szachach. Na starcie stanęło 11 drużyn – najlepsze zespoły z grudniowych Mistrzostw Torunia oraz Bydgoszczy a także kilka szkół z innych miejscowości. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Wodzyńska (IIIe), Kacper Drozdowski (IIIe), Tomasz Czarkowski (Ie), Tomasz Dziawgo IIIc) oraz Marcin Koźliński (IIe) (opiekun: Małgorzata Petrowska). Zawody odbyły się na dystansie 7 rund tempem 15 minut na partię na zawodnika. Pokonaliśmy 6 drużyn, jedynie VIII LO z Bydgoszczy było w stanie wywalczyć z nami remis, dzięki czemu w ostatecznej klasyfikacji zajęło trzecie miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje zwycięstwo nad ubiegłorocznym Mistrzem Województwa: VI LO w Bydgoszczy, które mimo zdecydowanych zwycięstw w pozostałych meczach musiało tym razem zadowolić się drugą pozycją. Pozostali reprezentanci Torunia: V i X LO znaleźli się poza podium. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale oraz dyplomy, zaś za pierwsze miejsce dodatkowo nagrody rzeczowe. Dzięki temu sukcesowi IV LO ma prawo reprezentować Województwo Kujawsko-Pomorskie na Mistrzostwach Polski Liceów w Karpaczu. Mamy nadzieję, że nasz tytuł pozytywnie wpłynie na popularyzację królewskiej gry w szkole oraz kolejne sukcesy w przyszłości.