Wirtualny Festiwal

Wirtualny Festiwal

Serdecznie zapraszamy nauczycieli oraz grupy uczniowskie do wzięcia udziału w Wirtualnym Festiwalu Tydzień Edukacji Globalnej z CEO!

W ten wyjątkowy sposób chcemy zaprosić szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w obchodach ogólnoeuropejskiej inicjatywy Tydzień Edukacji Globalnej, która w tym roku odbędzie się w dniach 18 – 24 listopada, pod hasłem „Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu”.

Tydzień Edukacji Globalnej (TEG) to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnymTEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe) Rady Europy. Różnego rodzaju akcje edukacyjne organizowane są przez szkoły, studenckie koła naukowe, biblioteki, organizacje pozarządowe i różnego rodzaju instytucje. 

Wirtualny Festiwal odbędzie się w czwartek 21 listopada w godzinach 09:30-12:30 na platformie internetowej oraz na tablicy Padlet.

Wirtualny Festiwal jest interaktywną formą, w której drużyny z różnych miejscowości z całej Polski uczestniczą we wspólnej zabawie online. Festiwal będzie się składał z 6 krótkich zadań, mających na celu zwrócenie uwagi młodzieży na kluczowe wyzwania globalne współczesnego świata, takie jak zmiana klimatu, migracje i równość płciZagadnienia budzące zainteresowanie edukacji globalnej i tematy ważne z perspektywy Celów Zrównoważonego Rozwoju, które w 2015 roku zostały przyjęte przez 193 państwa członkowskie ONZ w ramach Agendy na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i mają zostać osiągnięte do 2030 roku. Uczniowie i uczennice mogą wykonywać zadania i przesyłać odpowiedzi na przerwach między lekcjami. Wszystkie szczegóły organizacyjne znajdują się poniżej.

Kiedy i gdzie?

Zaczynamy w czwartek 21 listopada o godzinie 9:30. Wtedy opublikujemy pierwsze zadania na stronie https://festiwal.ceo.org.pl/wirtualny-festiwal-tydzien-edukacji-globalnej-z-ceo. Festiwal będzie się odbywał równolegle w dwóch miejscach – na wspomnianej powyżej platformie oraz na tablicy Padlet. Będzie w sumie sześć zadań, publikowanych kolejno co pół godziny: 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30 i 12:00.

Grupy uczniowskie mogą realizować zadania w dowolnym momencie między godziną 9:30 a 15:00. Na bieżąco będziemy aktualizować informacje na temat statusu realizacji poszczególnych zadań przez każdą z drużyn. Ponadto do godziny 16:00 opublikujemy wszystkie prawidłowe odpowiedzi do zadań lub komentarze do Waszych wypowiedzi. O 16:30 podamy informację, którym zespołom udało się wykonać wszystkie zadania i przyznamy dyplomy.

 

Aby wziąć udział w Festiwalu:

  • Nauczyciel/Nauczycielka opiekująca się zespołem, w celu zgłoszenia zespołu do zabawy jest zobowiązany/a do wypełnia Formularza Zgłoszeniowego.
  • Potrzebujecie sprzętu z dostępem do internetu – może to być szkolny komputer, tablet albo smartfon.
  • Na platformie nie musicie się logować – każdy z drużyn będzie miała nieograniczony dostęp do festiwalowych zadań.
  • Przygotujcie się na to, że wszystkie zadania będą wymagały odpowiedzi na platformie, a niektóre dodatkowo obecności na tablicy Padlet.

Wszelkie pytania i zgłoszenia prosimy kierować do pani prof. Magdaleny Klebs-Jaranowskiej