Sukcesy uczniów w „Fyziklani 2024”

Grupa 8 uczniów naszej szkoły brała udział w Międzynarodowym Drużynowym Konkursie Fizycznym „Fyziklani 2024” organizowanym przez Uniwersytet Karola w Pradze (Czechy). Drużyna „(U+IV) LO” w składzie: Tymoteusz Dziełak (3E), Marek Malicki i Hubert Pochłopień (4E) oraz Mateusz Kwietniewski i Bartosz Łakomy (ULO) zajęła 11. miejsce w kategorii wiekowej A wśród 74 drużyn startujących w tej kategorii (17. miejsce na 256 drużyn biorących udział w konkursie). Drużyna „Wisienki” złożona z tegorocznych maturzystów: Doroty Dzierżak (4D), Wiktora Nowickiego i Tadeusza Zaremby (4E), wspartych przez zbierających doświadczenia Szymona Klarkowskiego i Jakuba Snochowskiego (2E), zajęła 97. miejsce w klasyfikacji generalnej na 256 drużyn biorących udział w konkursie.

Konkurs polegał na rozwiązaniu jak największej liczby zadań w czasie 3 godzin. Warto dodać, że tegoroczna edycja konkursu była wyjątkowo silnie obsadzona. Brały w niej udział drużyny reprezentujące wiele krajów świata m.in. z Rumunii, Singapuru, Wietnamu, Turcji, Serbii, Bułgarii, Macedonii, Mołdawii, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Czech i Słowacji. Towarzyszył mu ciekawy program naukowy obejmujący wykłady i warsztaty fizyczne prowadzone przez wybitnych specjalistów.  

Udział w konkursie i programie towarzyszącym był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.