Szachiści Mistrzami Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

16 luty 2020 to dzień, który przejdzie do historii sportu szachowego. Już po raz kolejny szachiści IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu udowodnili, że są najlepszymi zawodnikami drużynowymi.

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa stanęło 13 najlepszych drużyn z Bydgoszczy, Chełmna, Brodnicy, Świecia, Szubina, Czernikowa, Żnina oraz Inowrocławia. Toruń reprezentowało I LO, V LO i IV LO.

Po ostatnim wielkim sukcesie z 18 grudnia 2019 roku, gdzie zostaliśmy Mistrzami Torunia, zdobywając najwyższe miejsce na podium, dzisiaj dostąpiliśmy kolejnego zaszczytu!!! Czwórka uczniów w składzie Agnieszka Retz, Ostrowski Mateusz, Masłowski Jakub oraz Mateusz Wieczorek za każdym razem pokonując coraz, to trudniejszego przeciwnika zdobyła tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim 7-rundowym a jego celem była popularyzacja sportu szachowego.

Przed Agnieszka, Mateuszem, Jakubem i Mateuszem drugim wielkie wyzwanie i możliwości wyjazdu na Mistrzostwa Polski !!!

Bardzo gratulujemy naszej złotej czwórce uczniów życząc kolejnych sukcesów.