Rozmowa z Harlanem Cobenem i Camillą Läckberg na temat kryminałów oraz wywiad z mistrzami fantastyki – Cixin Liu i Radkiem Rakiem – to tylko niektóre z wirtualnych atrakcji jakie będzie można znaleźć w programie BookTargu już 12-18 listopada.
Po dużym sukcesie jaki odniosły targi książki online w maju (blisko pół miliona widzów w 4 dni i 160 tysięcy sprzedanych książek) organizatorzy powracają z drugą odsłoną wydarzenia, wychodząc z założenia, że “łączą nas książki” i to niezależnie od preferowanego gatunku. BookTarg to nie tylko ważne wydarzenie kulturalne, ale również kopalnia inspiracji do wykorzystania podczas poszukiwań gwiazdkowych prezentów.
Liczne spotkania i dyskusje będą odbywały się od 12 do 18 listopada w dziewięciu blokach tematycznych: epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania), kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje), romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse), publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne), fantastycznym (SF, fantastyka, horrory), dziecięcym i młodzieżowym, filmowym (ekranizacje książka i film), branżowym oraz translatorskim.
W programie BookTargu nie zabraknie znanych nazwisk autorów polskich, jak i zagranicznych oraz inspirujących tematów do dyskusji. W spotkaniach będą mogli wziąć udział wirtualnie wszyscy zainteresowani literaturą internauci. I tak na przykład: w bloku kryminalnym Harlan Coben opowie o swojej najnowszej powieści „Chłopiec z lasu”. Dowiemy się również, jakie kryminały czytają i czym w pisaniu swoich książek inspirują się Camilla Läckberg, Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska i Małgorzata Rogala. W bloku epickim gośćmi internautów będą Jakub Małecki oraz Guillaume Musso. Podczas części fantastycznej pojawią się Radek Rak czy Rebecca F. Kuang, a w bloku publicystycznym zdobędziemy Everest z Magdaleną Lassotą oraz Miłką Raulin, a także posłuchamy Michała Nogasia, który opowie o swojej najnowszej książce.
O pisarzach w procesie tworzenia scenariuszy filmowych porozmawiają Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski oraz Igor Brejdygant (BookTarg filmowy). Nie zabraknie również spotkań dotyczących literatury romantycznej i erotycznej. W imprezie wezmą też udział znani tłumacze, którzy zdradzą, jakim wyzwaniem jest przekład książek Stephena Kinga. Z kolei do czytania najmłodszym czytelnikom będą przekonywać: nauczyciel roku Przemysław Staroń oraz pisarz Wojciech Mikołuszko. W części branżowej – również dostępnej dla szerokiej publiki – posłuchamy dyskusji o tym, jak zmienia się rynek książki, jakie narzędzia wykorzystywane są do promowania literatury, jak abonament wpływa na branżę i zastanowimy się nad przyszłością czytelnictwa.
BookTarg to efekt wspólnej pracy trzech firm w różny sposób związanych z branżą wydawniczą. Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi przygotowały wydarzenie, aby pomóc w trudnym czasie promować czytelnictwo i wspomóc sprzedaż książek. Udział w BookTargu jest bezpłatny i dostępny dla każdego internauty. Z harmonogramem wydarzeń będzie można się zapoznać na stronie booktarg.pl i www.facebook.com/BookTarg