Sukcesy matematyczne licealistów

W dniu 24 maja 2016 w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida w Bydgoszczy odbył się finał Kujawsko-Pomorskich Zawodów Matematycznych im. Mariana Rejewskiego. W finale konkursu wysokie miejsca zdobyli uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas pierwszych Tamara Frączek z klasy Id zdobyła I miejsce, a Paulina Orłowicz z klasy Id zajęła II miejsce. W kategorii klas drugich II miejsce zdobyli: Jakub Banaszak z klasy IIe i Jakub Woźnicki z klasy IId, natomiast III miejsce zajął Michał Cyrkowski z klasy IId.

Tamara Frączek z klasy Id, oprócz nagrody I stopnia za największą liczbę punktów w zawodach indywidualnych, otrzymała również nagrodę specjalną za najładniej zredagowane rozwiązanie.  Opiekunem uczniów z klas Id i IId jest prof. Henryk Pawłowski, natomiast opiekunami klasy IIe są prof. Maria Kobus, prof. Magdalena Wysokińska-Pliszka oraz prof. Agnieszka Krause.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!